2013

ilustrace

Vydáno

Budoucnost Eurozóny ve světle výsledku voleb v Německu

Odborný seminář s uvedeným názvem pořádá Institut ekonomických studií Fakulty sociálních věd ve spolupráci s poslancem Evropského parlamentu Vojtěchem Mynářem. Jako řečníci zde vystoupí

  • prof. Ing. Oldřich Dědek, CSc., národní koordinátor pro zavedení eura v ČR
  • prof. Ing. Michal Mejstřík, předseda Mezinárodní obchodní komory v ČR
  • Ing. Miroslav Zámečník, ekonomický expert
  • PhDr. Petr Teplý, Ph.D., odborný asistent na IES FSV UK a VŠE

Seminář se koná ve čtvrtek 10. října 2013 v době 17:00 - 18:30, budova IES, místnost 109, Opletalova 26, Praha 1

Vydáno

Finanční regulace v EU. Pomáhá, nebo překáží?

Přijďte diskutovat s těmi, kdo hýbou světem financí!

Na seminář s uvedeným názvem si Vás dovolují pozvat Institut ekonomických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy a Zastoupení Evropské komise v České republice. Seminář se koná v úterý 15. října 2013 od 16:00 do 19:30 hod. v budově Institutu ekonomických studií FSV UK, Opletalova 26, Praha 1. K účasti na semináři je nutná registrace na konference.ies@fsv.cuni.cz, kam můžete také posílat své dotazy řečníkům.

Pozvánku a podrobný program naleznete v příloze této zprávy.

Vydáno

Evropská unie před krizí a nyní. Stejná, nebo poučená?

Přijďte se zeptat na vše, co vás zajímá o soudobém děni v Evropské unii. Na Vaše dotazy se těší přední ekonomové a odborníci z Ministerstva financí, ČNB a Úřadu vlády.

Seminář se koná ve čtvrtek 23. května 2013 od 16:00 hod. v budově Institutu ekonomických studií FSV UK, Opletalova 26, Praha 1. K účasti na semináři je nutná registrace na konference.ies@fsv.cuni.cz, kam můžete také posílat své dotazy.

Pozvánku a podrobný program naleznete v příloze této zprávy.

Vydáno

Krize v eurozóně - je světlo na konci tunelu?

Evropské hnutí v ČR a družstvo Fontes Rerum zvou na panelovou diskuzi Krize v eurozóně – je světlo na konci tunelu? s podotázkami Jak změnil Kypr eurozónu? Jak dlouho bude trvat kontrola toků kapitálu? Je správné, že velcí vkladatelé poprvé zaplatí? Kdo bude další?.

Diskuse se bude konat ve čtvrtek 25. dubna 2013 v 17.00 hodin v místnosti č. 217 v Klubu techniků na Novotného lávce 5, Praha 1.

V diskusi vystoupí:

  • Oldřich Dědek – národní koordinátor pro zavedení eura v ČR
  • Ondřej Jonáš – českoamerický ekonom a investiční bankéř
  • Petr Mach – ekonom, předseda strany Svobodní
  • Jan Macháček –  předseda správní rady Knihovny Václava Havla,  komentátor ekonomicko-politického dění časopis Respekt;

Diskusi bude moderovat člen družstva FONTES RERUM Jan Mládek. Účast potvrďte na: fontes.rerum@seznam.cz

Vydáno

Zpráva o činnosti NKS za období leden - prosinec 2012

Dne 27. února 2013 vláda ČR vzala na vědomí pravidelnou zprávu o činnosti, která informuje o aktivitách Národní koordinační skupiny pro zavedení eura v ČR za rok 2012. Tato zpráva uvádí, že během minulého roku se činnost NKS zaměřila na plnění úkolů stanovených Národním plánem zavedení eura v ČR, přičemž těžiště aktivit bylo soustředěno do působnosti národního koordinátora pro zavedení eura.